ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓ TANFOLYAM
Érdekel az elsősegélynyújtás?
Szeretnél jogosítványt szerezni?
Szeretnél jól segítséget nyújtani bajba jutott embertársunknak?
Szeretnél új ismereteket elsajátítani?
Szeretnél tényleg hozzá értő jól felkészült szakembertől elsősegélyt tanulni?
Tudni szeretnéd, hogyan kell újraéleszteni, mit kell tenni, ha valaki epilepsziás rohamot, vagy szívinfarktus kap?
Ha a kérdések bármelyikére is igennel válaszoltál jelentkezz
A VÖRÖSKERESZT ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓ TANFOLYAMÁRA!!!
A tanfolyam 16 órás képzésből áll, ahol 8 óra elméleti és 8 óra gyakorlati oktatáson veszel részt. A gyakorlatokat a vizsgán is használatos eszközökkel oktatjuk (ambu baba, bukósisak, kötszerek)
Az órák 45 percesek, 5 perc szünetekkel. Minden tanulónak lehetősége van a gyakorlásra, amely az elsősegély vizsgán is kötelező.
A tanfolyamok folyamatosan, minden városban /Dorog, Esztergom, Kisbér, Komárom, Oroszlány, Tata, Tatabánya/indulnak min. 10 fő jelentkezése esetén.
FIGYELEM!!!
Jelenleg, mindenkinek, aki jogosítványt szerez, elsősegélyvizsgát is kell tenni, ez a tanfolyam tökéletes felkészülést nyújt a vizsgakövetelmények teljesítéséhez.
A tanfolyam díja: 7000 Ft/fő.
A vizsgadíj (5500 Ft/alkalom) külön csekkes befizetéssel történik.
„Amit nem értesz, abba ne fogj, hanem tanuld meg előbb,
mi a teendő; így lesz az élet számodra könnyű.”
(Pythagoras)
KISTÉRSÉGI ELSŐSEGÉLY OKTATÁS A TELEPÜLÉSEKEN MŰKÖDŐ INTÉZMÉNYEK KÉPVISELŐINEK
Szervezetünk és a helyi védelmi bizottság együttműködésével valósulhatott meg az a két napos előadás, melyen Komárom-Bábolna kistérségi társulás területéhez tartozó intézmények delegált tagjai vehettek részt.
Az előadás témája az elsősegélynyújtás volt. Az intézmények meghívásáról és kiértesítéséről Komárom város önkormányzata, a szakmai rész biztosításáról pedig a Vöröskereszt Komárom-Esztergom megyei szervezete gondoskodott.
A két napos előadás első napján, 2011. május 16-án elméleti előadással kezdte a tanfolyamvezető Bölkei Zoltán mentőápoló, elsősegélynyújtó és katasztrófa készenléti koordinátor. Nagy hangsúlyt fektetett a gyors segítségnyújtásra, magabiztosságra és a szaktudás minél részletesebb elsajátítására. Az előadás elején elmondta az elsősegélynyújtás fontosságát, a kiemelt telefonszámokat, melyekkel segítséget tudunk hívni bajba jutott embertársunkhoz. A következő témakör maga a sérülések voltak, kitért hogyan ismerhető meg egy súlyosabb vérzéstípus, egy-egy fontosabb belgyógyászati esetet is ismertetett a még hatékonyabb felismerés érdekében. A résztvevők érdeklődve hallgatták a szakszerű előadást és bemutatót és kíváncsian várták a következő napot ahol gyakorlatban is megismerkedhettek a fontosabb kötésekkel, rögzítési módokkal, stabil oldalfektetéssel és ami még nagyon fontos a BLS (eszköz nélküli) és az ALS (defibrillátoros) újraélesztési mechanizmusokkal.
Szívesen próbálták ki a kötéseket és a „Béla” névre elkeresztelt ambu babát, amin teszt tappancsokkal a defibrillátort is megnézhették „munka közben”.
A jó hangulatú tanfolyamot az igazolások átadásával zártuk és bízunk abban, sok-sok hasznos információt adtunk át.
CZT.
A MEGYE LEGJOBB ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓI MÉRTÉK ÖSSZE TUDÁSUKAT TATABÁNYÁN
2011. május 13-án rendezte meg a Magyar Vöröskereszt Komárom-Esztergom megyei szervezete a már 40 éves hagyományokra visszavezethető felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyét. Minden megyéhez tartozó városból érkeztek versenyzők erre a megmérettetésre.
A rendezvény 10.00 órakor kezdődött megnyitóval a szervezet székházában, ahol a verseny levezetője Bölkei Zoltán megyei elsősegélynyújtó és katasztrófa készenléti koordinátor köszöntötte a megjelent iskolák képviselőit, a vendégeket, a munkatársakat és a verseny elnökségében helyet foglaló társszervek képviselőit.
Köszöntője után felkérte Tatabánya város alpolgármesterét Dr. Kancz Csaba urat, az ünnepélyes megnyitó elmondására, aki nagyban méltatta a vöröskereszt társadalmi szerepét, a közösség erejét és az elsősegélynyújtó ismeretek hasznosságát.
A vöröskereszt megyei elnöke, Balogh Lászlóné köszöntője következett, aki kiemelte az egymáson való segítség fontosságát és meghatottan emlékezett vissza gyermekkori elsősegélyversenyére, ahol „foszlós kaláccsal és kakaóval” kedveskedtek a versenyzőknek. Ezt a példát azért hozta, hogy az elsősegély mindig is fontos volt „ünnep” és kiváltság volt egy ilyen értékű vetélkedőn részt venni.
A köszöntőbeszédek után Vincze László mentőtiszt a zsűri elnöke ismertette a megmérettetés szabályait, menetét és felkérte a csapatkapitányokat a sorszámok kihúzására. Ezek után a zsűri tagjai elindultak az állomáshelyükre, majd a csapatok is elindultak a sorszámuknak megfelelő állomásra. Több éves tapasztalat alapján annyi állomás van, ahány csapat részt vesz a vetélkedőn. Ebben az évben 16 állomáson mérték össze tudásukat az általános iskolás, az ifjúsági és a felnőtt kategóriában induló versenyzők.
Szervezetünkben működik az Ifjúsági Vöröskereszt, melynek tagjai „képzett” imitátorok és sminkesek, akik élethű sebimitációkat készítenek, illetve játszanak el egy-egy szituációt néha vérfagyasztó életszerűséggel. Minden versenyen igyekszünk újabb és újabb imitációkat bemutatni, ezáltal is felkészítve a versenyen résztvevő fiatalokat a hétköznapi élet baleseteire. A 16 állomásból, 5 kárhely volt, vagyis gyakorlati állomás.
A gyakorlati állomásokon égési sérült, lábfej zúzott sérült, nyílt lábszártörött kerékpáros sérült, fejsérült-agyrázkódott, gerincsérült-agyrázkódott, medencetörött, pánikoló, orrcsonttörött, fogmedri vérzéses, bordasérült, szívinfarktusos beteg, drogos, artériás vérzéses shock-os drogos fogadta a csapatokat. Egy-egy kárhelyen 2-4 sérülttel kellett foglalkozniuk a versenyzőknek, aki évről évre egyre jobban helytállnak a megmérettetésen.
Az elméleti állomásokon vöröskeresztes ismertekből, AIDS-HÍV prevencióval kapcsolatosan, elsősegélynyújtásból töltöttek tesztet, két pihenő állomáson lazíthattak, továbbá a Tűzoltóság és a Polgári védelem munkatársainak közreműködésével e két szervezet munkájával is ismerkedhettek, valamint diszkriminációs játékon is részt vettek a versenyzők.
Újítás volt a versenyen, hogy mindenki elkészíthette csapatzászlaját, melyek a megyei vöröskereszt székházának folyosóján állítottunk ki. A zsűri által legötletesebbnek minősülő zászlót készítő iskola képviselői jutalomban részesültek.
Verseny végeztével a résztvevőket megvendégeltük babgulyással és ropogós pogácsával. A jó hangulatú vetélkedőt eredményhirdetés zárta, ahol minden csapat csekély ajándékot és emléklapot kapott.
Az országos elsősegélynyújtó versenynek helyszíne a Zánkai ifjúsági centrum lesz, 2011. május 20-22-ig, ahol Komárom-Esztergom megyét általános iskolás kategóriában a tatai Kőkúti Általános Iskola csapata, ifjúsági kategóriában a nyergesújfalui Don Bosco Szalézi Irinyi Gimnázium csapata, a felnőtt kategóriában pedig a tatabányai Tűzoltóság csapata képviseli.
Minden csapatnak köszönjük a részvételét, ezek a fiatalok már bizonyították, hogy igazi elsősegélynyújtók és bármilyen sérülés, egészségkárosodás történik ők tudják mit kell tenni.
Mottónk:
„LEGYÉL TE IS ELSŐSEGÉLYNYÚJTÓ, AZ ELSŐSEGÉLYNYÚJTÁST MEGTANULNI GYEREKJÁTÉK”
CZT.